![](https://i0.wp.com/ekalexandria.org/wp-content/uploads/2023/06/q8g8qgd8.jpg?resize=1024%2C727&ssl=1)
Ένα όμορφο και ποιοτικό γεγονός, πρόκειται να λάβει χώρα την Τρίτη 6ης Ιουνίου 2023 και ώρα 7:00 μ.μ. στο Ελληνικό Ίδρυμα Ελληνικού Πολιτισμού – Παράρτημα Αλεξανδρείας.
Την Έκθεση “Το Κουτί της Πανδώρας” της Μιρχάν Αμίν, θα εγκαινιάσει ο Πρόεδρος της Ελληνικής Κοινότητας Αλεξανδρείας κ. Ανδρέας Βαφειάδης.
Η είσοδος ελεύθερη και προσκεκλημένοι όλοι οι συμπάροικοι και όχι μόνο, σε μια πολιτισμική εκδήλωση που θα προσφέρει ανάσα ποιότητας και ψυχαγωγίας, άκρως απαραίτητη για την εποχή που ζούμε.
Η Ελληνική Κοινότητας Αλεξανδρείας εύχεται καλή επιτυχία στην δημιουργό και στους διοργανωτές!